Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi

YazıHaziran 29, 2018 tarihinde tarafından eklenmiştir.  
Yazı AÖF Bölümleri kategorisindedir.

Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi

Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programı, 2004 yılında Anadolu Üniversitesi ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı arasında yapılan protokol uyarınca Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli personel için açılan meslek eğitimi önlisans programdır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu programda okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Programa kayıt yaptıran öğrencilerin, programa devam hakları, yasal yükümlülükleri yerine getirmek kaydıyla 4 yıldır. 4. yılın sonunda başarısız olan öğrencileri kaydı silinir ve fakülte ile ilişkileri kesilir.

Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara hazırlık programına dahil olarak dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Bu program, Kara Kuvvetlerinde görevli; astsubaylıktan subaylığa geçenler ile astsubaylardan en az lise ve dengi okul mezunu olanların 2 yıllık yüksekokul mezunu olmalarını sağlamak amacıyla açılmıştır.

SUNULAN OLANAKLAR

Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.

Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi’ne Ait Ders Listesi

Birinci Sınıf Dersleri
Genel İşletme
Davranış Bilimlerine Giriş
İletişim Bilgisi
Temel Bilgi Teknolojileri
Hukuka Giriş
İngilizce
İkinci Sınıf Dersleri
Yurttaşlık Ve Çevre Bilgisi
Yönetim Ve Organizasyon
İnsan Kaynakları Yönetimi
Türk Dili
Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi
Öğretimde Planlama Ve Değerlendirme


Yorumlar / Sorular

3 Yorum on "Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi"

  1. Yorum ayla tarafından 16th, Nis 2010 Cum 14:25 tarihinde yazılmıştır. 

    teşekkürler

  2. Yorum tuğba tarafından 17th, Ara 2010 Cum 19:04 tarihinde yazılmıştır. 

    ben 19 yaşındayım aöf türk dili edebiyatı ikinci sınıf öğrencisiyim hep ülkemizin tsk sında görev yapmak istedim şimdi aöf den bunu gördüm acaba hiç bi şansım yokmu?

  3. Yorum mustafa tarafından 19th, Oca 2011 Çar 17:48 tarihinde yazılmıştır. 

    iyi günler ben kara kuvvetleri hakkında bilgi almak istiyorum.bu bölümü bitirdikten sonra subay olabiliyormuyum ve yaş fark ediyormu ediyorsa kaç yaşına kadar teşekkürler