Vize Sınavı Hakkında Yorumlarınız

Konu Nisan 3, 2010 tarafından  
Sitemizden kategorisine eklenmiştir.

Merhaba AÖF öğrencisi arkadaşlarımız… Vize sınavları hakkındaki yorumlarınızı bu sayfamızdan paylaşabilirsiniz.

Sınavınız nasıl geçti, zorluk derecesi size göre nasıldı, sınav durumunuza göre kaç puan alabilirsiniz vs. konular hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Aöfbülteni.com

Aöf Sınavları Nasıl Değerlendirilir, Nasıl Sınıf Geçilir

Konu Nisan 1, 2010 tarafından  
AÖF Diğer kategorisine eklenmiştir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kağıdı olarak iki tür evrak kullanılmaktadır.

Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgiişlem yöntemleri kullanılır. Cevap kağıtları optik okuyucu ile iki kez kontrollü olarak okunduğundan, değerlendirmede herhangi bir yanlışlığın olması söz konusu değildir. Sınav sonuçları kesin olup itiraz edilemez.

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kağıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayarla değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda değerlendirme her ders için 100 tam not üzerinden yapılır. 100 puan, o dersin sınavında sorulan soru sayısına bölünerek, her sorunun puanı bulunur. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse her soruya eşit ağırlıkta puan verilmektedir. Doğru yanıt sayısı bu rakamla çarpıldığında, o dersin notu bulunur.

Her dersin başarı notu; ara sınav notunun %30’u ile yıl sonu veya bütünleme sınav notunun %70’i toplanarak bulunur.

Örnek bir hesaplama yapmak gerekirse;

 • Öğrencinin ara sınavından 70 not, yıl sonu sınavından 60 not aldığını varsayalım.
 • Ara Sınavının ağırlığı % 30 olduğuna göre,
  70 x 30 : 100 = 21
  not olacaktır.
 • Yıl sonu Sınavının ağırlığı % 70 olduğuna göre,
  60 x 70 : 100 = 42
  not olacaktır.

Ara sınav ve yıl sonu sınavının not toplamı 21+42=63 başarı notunuz olacaktır.

Bir dersten başarılı olabilmek için başarı notunun 50 veya daha yukarı olması gerektiğine göre, öğrenci bu dersten 63 not aldığı için başarılı sayılacaktır.

Ara sınavı, bütünleme sınavını da aynı şekilde etkilemekte ve bu sınavlardaki başarı notu hesabı da yukarıdaki örnekteki gibi yapılmaktadır.

Ara sınavına girmeyen öğrenciler, yıl sonu veya bütünleme sınavına katıldıkları takdirde, aldıkları notun %70’inin, 50 veya daha fazla olması halinde bu dersten başarılı sayılırlar.

Bulunduğu sınıftaki derslerin en çok 2’sinden başarısız olanlara bir üst sınıfın dersleri verilir. 3 ve daha fazla dersten başarısız olanlar, aynı sınıfta başarısız oldukları dersleri tekrar ederler ve bu derslerin sınavına girerler. Bu öğrenciler üst sınıftan ders alamazlar.

3-4 Nisan 2010 Aöf Sınavları Vize Soruları ve Cevapları

Konu Nisan 1, 2010 tarafından  
AÖF Çıkmış Sorular kategorisine eklenmiştir.

3-4 Nisan AÖF Sınav Soruları-Cevapları ve Sınav sonuçları…

Anadolu Üniversitesi 3/4 Eylül Açık Öğretim Fakültesi sınav sonuçları…

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavı (03.04.2010) ve (04.04.2010) yapılacak. Açıklandığı anda AOF sınav soruları ve  cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

İŞTE SİZE SINAV SORU VE CEVAPLARINA ULAŞMA YOLU:

AÖF Sınav sorularını ve cevaparını öğrenmek için Aşağıdaki linki tıklayıp yazdığımız adımları takip ederseniz soru ve cevaplara ulaşırsınız….

Sınav sorularını öğrenmek için TIKLAYINIZ…

AÖF E-öğrenme portalından sınav soru ve cevaplarına bakabilirsiniz. E-öğrenmede aşağıdaki adımlarla bulabilirsiniz…

1-Kimlik Numarasınızı yazıp oturum açınız.

2-Fakulte seçiniz bölümünden Sınav Sorularını seçin

3- Ordan da yan menüden İlgili Öğrenim yılını seçin ve yan menüye geçin

4- Bütünleme soru ve cevaplarını seçin Açılan pencereden E- Kitap”ı tıklayın ve ders kodlarını seçerek soruları açabilirsiniz.

Ayrıca Sınav sonuçlarınıda aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz…

AÇIKÖĞRETİM SINAV SONUÇLARINIZI BURDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ…

Açık Öğretim Sınav sonuçlarınızı AÖF’nin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sonuçlar açıklandığında aşırı bir yoğunluk olduğundan siteye erişim ilk etapta zor olabilir.  Service Unavailable hatası alınıbilir. Bunun için bir süre sonra yoğunluk azalacaktır, daha sonra tekrar erişmeyi deneyebilirsiniz.